Úvod Spolupráce Spolupracujeme

Spolupracujeme

HZI logo

Hitachi Zosen Inova (HZI)

HZI je globální ekologická společnost působící v oblasti přeměny odpadu na energii (WtE) a obnovitelného plynu. Naše kořeny sahají do Švýcarska, kde jsme byli založeni v roce 1933 jako "L. von Roll Aktiengesellschaft", později známá jako Von Roll Inova. Od roku 2010 jsme součástí společnosti Hitachi Zosen Corporation, jedné z největších japonských průmyslových a inženýrských firem a dlouholetého partnera a držitele licence společnosti Von Roll Inova. Dodnes podporujeme ducha tradiční švýcarské společnosti v kombinaci s know-how a ekonomickou silou mezinárodní skupiny.

BioGasclean logo

Biogasclean

BioGasclean je dánská společnost specializující se na biologické odsíření a metanizaci bioplynu. Vyvíjíme, vyrábíme a dodáváme plně automatizované systémy čištění plynu pro odstraňování H2S bez použití chemikálií, které kombinují nízké provozní náklady s vysokou dostupností.

VSCHT logo

VŠCHT Praha, Ústav technologie vody a prostředí

Spolupráce s VŠCHT Praha je důležitou součástí naší práce při nezávislém hodnocení technických standardů a laboratorních postupů.

Logo EBA

Evropská bioplynová asociace 

V Evropské bioplynové asociaci (EBA) spolupracujeme při tvorbě expertních zpráv a studií. Tato práce je zaměřena především na připravovanou Evropskou legislativu.

Jednatel společnosti NovaEnergo, Ing. Jan Štambaský, Ph.D. byl zvolen členem představenstva EBA v letech 2009-2014. V letech 2014-2019 pak zastával funkci prezidenta Evropské bioplynové asociace.

R2Gas Logo

Research Centre for Renewable Gases

Výzkumné centrum pro obnovitelné plyny (R2Gas) bylo založeno v červenci 2019 jako výzkumná organizace se sídlem ve Vídni. Zaměřuje se na špičkovou výzkumnou činnost, která se uplatňuje v řadě produktů a služeb. R2Gas poskytuje studie, technologie a poradenství jak soukromému, tak i vládnímu sektoru.

Jednatel společnosti NovaEnergo, Ing. Jan Štambaský, Ph.D. je vice-prezidentem R2Gas (od 2019).

 

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
08.04.2024

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2023), které jsme zpracovali

BIOGEST podepisuje dopis o záměru pro svůj...
03.04.2024

Společnost BIOGEST America Inc podepsala dopis o záměru (LOI) na společný vývoj a financování projektu výroby obnovitelného

Elektrárna Edenderry bude připojena k irské...
03.04.2024

Společnost Gas Networks Ireland oznámila, že připojí komplex obnovitelných zdrojů energie Edenderry společnosti Bord na Móna

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě