Úvod Služby a produkty Maximální využití substrátů

Maximální využití substrátů

EnergoZyme

Naše enzymatické přípravky řady EnergoZyme hydrolyzují roslinná pletiva (celulózu a hemicelulózu), které zpracovávají na formu okamžitě dostupnou pro mikroorganismy tvořící bioplyn.

Jak to funguje?

fermentor

Co získáte aplikací EnergoZyme?

Úspora vstupních substrátů

EnergoZyme prohlubuje celkový rozklad vstupních substrátů, a tím zvyšuje míru jejich využití pro tvorbu bioplynu. Vyšší stupeň rozkladu = více bioplynu.

Více levných substrátů, méně kukuřice

EnergyZyme umožňuje elegantně zvýšit podíl obilninových GPS, travních senáží, slámy a slamnatého hnoje v substrátovém mixu při konstantním výkonu stanice a stabilním provozu. Získejte svobodu při volbě substrátu!

Nižší tlak na osevní postup

EnergoZyme nabízí změnu poměru vstupních substrátu a využívá tak pěstování obilnin a senáží v lokalitách nevhodných pro pěstování kukuřice.

Úspora energie

EnergoZyme spoří elektřinu. Vysoká homogenita fermentátu při používání přípravků EnergoZyme má za následek snížení technologické spotřeby elektřiny (míchání, čerpání, apod.)

Nižší množství fermentačního zbytku

EnergoZyme biomasu rozloží a ztekutí. Vaše bakterie ji pak rychleji přemění na bioplyn. Co jde do bioplynu, nezůstane v digestátu.

Konec separací vrstev

EnergyZyme důkladně homogenizuje obsah fermentorů, a tím zabraňuje separaci vrstev, typicky senáží v řídkém digestátu.

Likvidace krust

EnergoZyme rychle a účinně rozkládá krusty. EnergoZyme aktivně brání vzniku nových krust ve fermentorech i v koncových skladech digestátu.

Zvýšení ziskovosti a stability provozu BPS

EnergoZyme zajištuje dlouhodobý provoz fermentoru pod vyšším zatížením. Když už je bioplynka postavená, využijete ji na maximum!

Novinky v oboru
Průběžné hodnocení výroby elektřiny z...
31.10.2023

Energetický regulační úřad zveřejnil svou druhou Čtvrtletní zprávu o provozu ES v roce 2023, a tak Vám přinášíme aktuální

EPM zahajuje provoz první kolumbijské...
10.10.2023

Empresas Públicas de Medellín (EPM), státní organizace veřejných služeb pro průmysl a obchod v Kolumbii, zahájila provoz první

Společnost Waitrose je "prvním britským...
09.10.2023

Společnost Waitrose je prvním britským maloobchodním prodejcem, který na své farmě využívá k pohonu traktorů obnovitelný zemní

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě