Úvod Služby a produkty Procesní optimalizace

Procesní optimalizace

Maximální ekonomická efektivita výroby bioplynu je založena na vyhodnocování a optimalizaci specifické produkce bioplynu. Jedná se o ukazatel efektivity využití vstupních surovin.

Ve spolupráci s koncernem Royal DSM N.V., jedním z největších výrobců enzymů na světě, nabízíme speciální směsi enzymů vyvinutých pro účinný rozklad různých druhů rostlinné biomasy v anaerobním prostředí fermentoru bioplynové stanice.

Vysoké zatížení a vysoká produktivita mikroorganizmů v bioplynové stanici vyžaduje také dostatečné a vyvážené zásobení stopovými prvky. Nedostatek mikronutrientů je častým provozním stavem bioplynových stanic. Dostatečné a vyvážené zásobení stopovými prvky zajišťujeme prověřenou recepturou minerální výživy.

Hydrolytické enzymy a stopové prvky v kombinaci s analytickým servisem a poradenstvím tvoří integrovanou strategii MethaConcept®. Tento komplexní přístup zajišťuje spolehlivý provoz řady zemědělských i průmyslových bioplynových stanic. Postaráme se o mikrobiologii a stabilitu i Vaší výroby bioplynu. Stejný servis pak zajišťujeme také pro čistírny odpadních vod.

Bezpečnostní a produktové listy příslušných produktů, spolu s dalšími informacemi naleznete na webových stránkách jednotlivých produktů.

Balíček produktů a služeb MethaConcept®

  • Axiase™ 100 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro zpracování obilninových GPS siláží
  • MethaPlus® L 100 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro fermentaci ostatní rostlinné biomasy
  • MicroPower® unikátní receptura stopových a biogenních prvků potřebných pro optimální vývoj methanogenních organismů
  • Analytický servis pro provozy anaerobní digesce

Navýšení specifické produkce bioplynu v čistírnách odpadních vod je realizováno přípravkem vyvinutým pro toto specifické a náročné použití:

  • MethaPlus® L 120 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro rozklad mikrobiální biomasy odpadního kalu

V rámci procesních optimalizací zajišťujeme našim klientům komplexní sledování a řízení procesu anaerobní digesce bioplynových stanic a ČOV. Související servis zajišťuje veškeré potřeby, včetně zajištění plně automatického dávkování všech výše uvedených přípravků. Veškeré související odborné poradenství je pak naprostou samozřejmostí.

Více informací

Enzymy od DSM (pdf, 300 kB)

Axiase™ 100: Zpracování vysokého podílu obilninových GPS (pdf, 500 kB)

MethaPlus® L 100: Zpracování ostatních siláží a senáží (pdf, 1,8 MB)

Proč MethaPlus® L 100? Hydrolytický enzym v otázkách a odpovědích (pdf, 580 kB)

Výsledky praktické aplikace enzymů a minerálů (pdf, 1,8 MB)

Výsledky aplikace přípravku MethaPlus na ČOV Kroměříž (pdf, 205 kB)

Napište nám

Vstupní formulář bioplynové stanice (pdf, 800 kB)

Novinky v oboru
V Třeboni jsme představili novinku...
24.01.2019

Dne 4. října 2018 proběhl v krásném prostředí Lázní Aurora v Třeboni již 18. ročník největší odborné

Dánsko: Nový event se zaměřením na...
23.01.2019

Dne 16. ledna 2019 se poprvé otevřely dveře na zcela nové konferenci BioEnergy, bioplynové inovace, která se konala při příležitosti

Americké letiště chce jako první využívat...
18.01.2019

Podle Airport World se chce mezinárodní letiště Seattle-Tacoma stát prvním letištěm ve Spojených státech vyhřívaným výhradně

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě