Úvod Služby a produkty Procesní optimalizace

Procesní optimalizace

Maximální ekonomická efektivita výroby bioplynu je založena na vyhodnocování a optimalizaci specifické produkce bioplynu. Jedná se o ukazatel efektivity využití vstupních surovin.

Ve spolupráci s koncernem Royal DSM N.V., jedním z největších výrobců enzymů na světě, nabízíme speciální směsi enzymů vyvinutých pro účinný rozklad různých druhů rostlinné biomasy v anaerobním prostředí fermentoru bioplynové stanice.

Vysoké zatížení a vysoká produktivita mikroorganizmů v bioplynové stanici vyžaduje také dostatečné a vyvážené zásobení stopovými prvky. Nedostatek mikronutrientů je častým provozním stavem bioplynových stanic. Dostatečné a vyvážené zásobení stopovými prvky zajišťujeme prověřenou recepturou minerální výživy.

Hydrolytické enzymy a stopové prvky v kombinaci s analytickým servisem a poradenstvím tvoří integrovanou strategii MethaConcept®. Tento komplexní přístup zajišťuje spolehlivý provoz řady zemědělských i průmyslových bioplynových stanic. Postaráme se o mikrobiologii a stabilitu i Vaší výroby bioplynu. Stejný servis pak zajišťujeme také pro čistírny odpadních vod.

Bezpečnostní a produktové listy příslušných produktů, spolu s dalšími informacemi naleznete na webových stránkách jednotlivých produktů.

Balíček produktů a služeb MethaConcept®

  • Axiase™ 100 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro zpracování obilninových GPS siláží
  • MethaPlus® L 100 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro fermentaci ostatní rostlinné biomasy
  • MicroPower® unikátní receptura stopových a biogenních prvků potřebných pro optimální vývoj methanogenních organismů
  • Analytický servis pro provozy anaerobní digesce

Navýšení specifické produkce bioplynu v čistírnách odpadních vod je realizováno přípravkem vyvinutým pro toto specifické a náročné použití:

  • MethaPlus® L 120 patentovaná kombinace hydrolytických enzymů, speciálně vyvinutá pro rozklad mikrobiální biomasy odpadního kalu

V rámci procesních optimalizací zajišťujeme našim klientům komplexní sledování a řízení procesu anaerobní digesce bioplynových stanic a ČOV. Související servis zajišťuje veškeré potřeby, včetně zajištění plně automatického dávkování všech výše uvedených přípravků. Veškeré související odborné poradenství je pak naprostou samozřejmostí.

Integrovaný program silážování

V rámci spolupráce se společností BIOFERM je součástí našeho uceleného programu pro provozovatele bioplynových stanic také nabídka produktů a služeb spojených s konzervací a uskladněním vstupní biomasy.

  • AdiSil® Gas - Speciální inokulant pro konzervaci pícnin na produkci metanu. Zlepšuje stabilitu fermentačního procesu při vysokém obsahu zachované energie. Součást integrovaného programu optimalizace produkce bioplynu. Složení: Lactobacillus plantarum
  • SILOSTOP - kompletní systém zakrytí povrchu silážní jámy

Více informací

Enzymy od DSM (pdf, 300 kB)

Axiase™ 100: Zpracování vysokého podílu obilninových GPS (pdf, 500 kB)

MethaPlus® L 100: Zpracování ostatních siláží a senáží (pdf, 1,8 MB)

Proč MethaPlus® L 100? Hydrolytický enzym v otázkách a odpovědích (pdf, 580 kB)

Výsledky praktické aplikace enzymů a minerálů (pdf, 1,8 MB)

Výsledky aplikace přípravku MethaPlus na ČOV Kroměříž (pdf, 205 kB)

Napište nám

Vstupní formulář bioplynové stanice (pdf, 800 kB)

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
22.03.2018

Energetický regulační úřad již zveřejnil svou Čtvrtletní zprávu o provozu ES ČR za IV. čtvrtletí, a tak Vám přinášíme

V Číně byla podepsána dohoda o výstavbě...
22.02.2018

Nový společný podnik byl dohodnut na výstavbu "vysoce pokročilé" bioplynové stanice v Huai'an v Číně.

Čína: německá firma staví pátou...
15.02.2018

Společnost EnviTec Biogas uvedla, že začala pracovat na svém pátém projektu bioplynu v Číně pro společnost Shanxi Shenmu New Energy.

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě