Úvod Články Společnosti Ence Biogas a Sener vybudují ve Španělsku šest zařízení na výrobu biometanu

Společnosti Ence Biogas a Sener vybudují ve Španělsku šest zařízení na výrobu biometanu

01.04.2023

Ence Biogas, dceřiná společnost skupiny Ence-Energía y Celulosa, podepsala smlouvu s inženýrskou a technologickou společností Sener na vypracování koncepčního, základního a detailního návrhu šesti biometanových stanic, které se budou nacházet v různých částech Španělska.

Tato smlouva bude realizována v letošním roce, což umožní zahájit administrativní zpracování těchto zařízení.

Uvedení těchto zařízení do provozu je naplánováno na konec let 2025 a 2026 a společnost Ence Biogas v nich bude dodávat do plynové sítě 300 GWh biometanu a vyrábět 90 000 tun biohnojiva pro zemědělské účely.

Tato zařízení budou založena na modelu udržitelného nakládání s organickým odpadem (zemědělským, živočišným nebo průmyslovým). Vyrobený bioplyn bude následně čištěn na biometan.

Ze získaného digestátu bude vyráběno ekologické hnojivo.

Firma uvedla, že základem návrhu těchto zařízení je udržitelnost, přičemž prioritou je minimalizace přírodních zdrojů, využívání místních surovin, využití odpadů, energetická soběstačnost a absolutní absence nepříjemných pachů.

Společnost Ence Biogas má ve vývoji portfolio 15 biometanových stanic v autonomních oblastech Andalusie, Aragonie, Katalánsko, Navarra, Kastilie a León, Kastilie la Mancha, Murcie a Baskicko.

Společnost Ence uvedla, že jejím cílem je v příštích pěti letech vybudovat 20 bioplynových stanic a posílit tak diverzifikaci do oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Dodala, že prostřednictvím tohoto nového obchodního projektu společnost přispěje k energetické nezávislosti, dekarbonizaci a využívání a zhodnocování zdrojů biomasy – s ohledem na jejich hojnost na Pyrenejském poloostrově.

Jedná se také o technologii s vysokým potenciálem rozvoje, která může být pákou v procesu energetické transformace.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 31. března 2023

Novinky v oboru
Anaergia poskytne společnosti PepsiCo...
29.04.2023

Společnost Anaergia získala zakázku na poskytnutí svých technologií, inženýrských prací a návrhu procesu pro nové zařízení,

BMW prodlužuje partnerství v oblasti bioplynu...
28.04.2023

Společnost BMW Manufacturing prodloužila své partnerství se společností Amerisco Inc. o dalších osm let. Společnost Amerisco pro

Gasunie přemění plynovod se zemním plynem...
22.04.2023

Nizozemská společnost Gasunie, která se zabývá infrastrukturou a přepravou zemního plynu, oznámila své rozhodnutí přestavět

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě