Úvod Články Průmysl biometanu vytvořil síť pro sledování certifikátů obnovitelných plynů

Průmysl biometanu vytvořil síť pro sledování certifikátů obnovitelných plynů

20.12.2021

Nedílnou součástí projektu REGATRACE je spolupráce. Vzhledem k tomu, že jeho cílem je vytvořit účinný obchodní systém prostřednictvím záruk původu, mělo by vytvoření společného evropského trhu s biometanem vycházet ze společného porozumění. V této souvislosti byla oficiálně spuštěna síť REGATRACE.

V rámci této sítě partneři pravidelně sdílejí informace o společných tématech týkajících se dokumentace, sledování a přeshraničního obchodování s obnovitelnými plyny, včetně legislativního vývoje, jako je návrh RED II a Unijní databáze. Po celou dobu je zvláštní důraz kladen na organizace zapojené do certifikace a dokumentace obnovitelných plynů prostřednictvím certifikačních systémů, záruk původu nebo evropských systémů. Síť zároveň nabízí prostor pro výměnu nápadů nad rámec stávajících typů certifikátů nebo platforem.

Úvodní fáze spuštění sítě byla dokončena během 3. setkání sítě REGATRACE dne 24. září 2021 a v současné době zahrnuje následující členy: Amber Grid (Litva), AIB – Association of Issuing Bodies (Evropa), AGCS Gas Clearing & Settlement AG (Rakousko), EBA – European Biogas Association (Evropa), Energigas (Švédsko), Energinet (Dánsko), ERGaR – European Renewable Gas Registry aisbl (Evropa), NEN – Royal Netherlands Standardization Institute (Nizozemsko), REDCert (Německo), REAL – Renewable Gas Assurance Limited (UK), SPP Distribucia (Slovensko), UPEBI – Unia Producentów a Pracodawców Przemysłu Biogazowego (Polsko), VSG – Verband der Schweizerischen Gasindustrie (Švýcarsko)

Síť REGATRACE byla oficiálně spuštěna a noví partneři jsou vždy vítáni. To zahrnuje organizace a instituce odpovědné za dokumentaci a sledování obnovitelného plynu.

 

Zdroj: REGATRACE, 20. prosince 2021

Novinky v oboru
Průběžné hodnocení výroby elektřiny z...
03.01.2023

Energetický regulační úřad zveřejnil svou třetí Čtvrtletní zprávu o provozu ES v roce 2022, a tak Vám přinášíme

Skotská společnost staví továrnu na...
21.12.2022

Společnost NorFrame, která se specializuje na dřevostavby a sídlí ve skotském Aberdeenshire, navrhuje a staví továrnu, která bude díky

SUEZ a Waga Energy uvádějí do provozu pátou...
21.12.2022

Společnosti SUEZ a Waga Energy uvedly do provozu novou jednotku na výrobu obnovitelného zemního plynu (RNG) na skládce Madaillan v

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě