Úvod Články Potenciální pražská bioplynová stanice je v procesu posuzování Magistrátem

Potenciální pražská bioplynová stanice je v procesu posuzování Magistrátem

29.03.2019

Magistrát hl. m. Prahy dle reportu Praha TV posuzuje proveditelnost výstavby bioplynové stanice na zpracování biologicky rozložitelného odpadu z domácností, podniků a průmyslu.

Magistrát hl. m. Prahy dle reportu Praha TV posuzuje proveditelnost výstavby bioplynové stanice na zpracování biologicky rozložitelného odpadu z domácností, podniků a průmyslu.

„V současné době nemá Praha zázemí pro efektivní využívání biologicky rozložitelných odpadů, což je významné množství odpadu vznikajícího v Praze. Kompostovat totiž lze pouze část tohoto odpadu. Bioplynová stanice by využívala obrovského energetického a materiálového potenciálu bioodpadu, “uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček na internetových stránkách města.

„Tento plán plně zapadá do konceptu cirkulární ekonomiky, ve kterém město pracuje s odpadem jako zdrojem. Chceme dále rozvíjet oběhové hospodářství. Usilujeme o předcházení vzniku odpadů a jejich recyklaci. Již méně než 10% pražského odpadu končí na skládce.

„Bioodpad je jednou z méně často tříděných komodit. Může tvořit až 40% hmotnosti směsného komunálního odpadu. Nyní se chceme zaměřit na třídění tohoto druhu odpadu v Praze tak, aby byl dostupný všem a zároveň využíváme odpady z podniků.“

Podle pražské televize je budování nových výrobních kapacit bioplynu jednou z „priorit“ země, protože je to zavedená metoda, která má zasáhnout své cíle v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Zdroj: Bioenrgy Insight

Novinky v oboru
V Třeboni jsme představili novinku...
16.04.2019

Dne 4. října 2018 proběhl v krásném prostředí Lázní Aurora v Třeboni již 18. ročník největší odborné

Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
16.04.2019

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2018), které jsme zpracovali

Potenciální pražská bioplynová stanice je...
29.03.2019

Magistrát hl. m. Prahy dle reportu Praha TV posuzuje proveditelnost výstavby bioplynové stanice na zpracování biologicky rozložitelného

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě