Úvod Články Potenciální pražská bioplynová stanice je v procesu posuzování Magistrátem

Potenciální pražská bioplynová stanice je v procesu posuzování Magistrátem

29.03.2019

Magistrát hl. m. Prahy dle reportu Praha TV posuzuje proveditelnost výstavby bioplynové stanice na zpracování biologicky rozložitelného odpadu z domácností, podniků a průmyslu.

Magistrát hl. m. Prahy dle reportu Praha TV posuzuje proveditelnost výstavby bioplynové stanice na zpracování biologicky rozložitelného odpadu z domácností, podniků a průmyslu.

„V současné době nemá Praha zázemí pro efektivní využívání biologicky rozložitelných odpadů, což je významné množství odpadu vznikajícího v Praze. Kompostovat totiž lze pouze část tohoto odpadu. Bioplynová stanice by využívala obrovského energetického a materiálového potenciálu bioodpadu, “uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček na internetových stránkách města.

„Tento plán plně zapadá do konceptu cirkulární ekonomiky, ve kterém město pracuje s odpadem jako zdrojem. Chceme dále rozvíjet oběhové hospodářství. Usilujeme o předcházení vzniku odpadů a jejich recyklaci. Již méně než 10% pražského odpadu končí na skládce.

„Bioodpad je jednou z méně často tříděných komodit. Může tvořit až 40% hmotnosti směsného komunálního odpadu. Nyní se chceme zaměřit na třídění tohoto druhu odpadu v Praze tak, aby byl dostupný všem a zároveň využíváme odpady z podniků.“

Podle pražské televize je budování nových výrobních kapacit bioplynu jednou z „priorit“ země, protože je to zavedená metoda, která má zasáhnout své cíle v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Zdroj: Bioenrgy Insight

Novinky v oboru
V Třeboni jsme představili novinku...
03.06.2019

Dne 4. října 2018 proběhl v krásném prostředí Lázní Aurora v Třeboni již 18. ročník největší odborné

CNG Fuels plánují otevřít pět nových...
24.05.2019

CNG Fuels oznámila, že zahájila stavbu dvou nových veřejně dostupných plnících stanic s biomethanem (Bio-CNG). Dvě z pěti

Capstone a GESS podepsali na 103. Indianapolis...
22.05.2019

Capstone Turbine Corporation a Green Energy Sustainable Solutions, Inc. (GESS) podepsali na 103. ročníku závodu Indianapolis 500

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě