Úvod Články PATRIZIA Infrastructure investuje do většinového podílu ve společnosti Biomet, aby podpořila snahu Itálie o dosažení nulových emisí uhlíku

PATRIZIA Infrastructure investuje do většinového podílu ve společnosti Biomet, aby podpořila snahu Itálie o dosažení nulových emisí uhlíku

22.06.2022

PATRIZIA, přední partner pro globální realitní aktiva, získala prostřednictvím svého Evropského infrastrukturního fondu II 80procentní většinový podíl v italském výrobci biolihového zemního plynu (LNG) Biomet.

Transakce v hodnotě přibližně 75 milionů eur, která se skládá z podílu na základním kapitálu a závazného programu kapitálových výdajů, představuje debutovou investici pro nedávno získanou infrastrukturní společnost PATRIZIA Infrastructure.

Biomet je vertikálně integrovaný výrobce bio-LNG, který je největším evropským závodem na výrobu bio-LNG z biometanu z bioodpadu. V současné době vyvíjí dvě nová moderní zařízení, která zahrnují závod na výrobu biometanu a závod na zkapalňování LNG, jež se nacházejí na strategickém místě 40 km jižně od Milána.

Biomet bude prvním závodem v Itálii, který bude přímo napojen na národní přepravní síť plynu SNAM a bude mít v místě plnicí stanici. Zařízení bude rovněž napojeno na klíčové dálnice, aby zachytilo toky odpadů ze střední do severní Itálie, a také bude obsahovat čtyři zařízení, která vyrábějí biometan úpravou bioplynu ze zemědělských surovin třetích stran.

PATRIZIA Infrastructure investovala do Biometu v pozdní fázi výstavby, přičemž se očekává, že zařízení na zkapalňování bude komerčně zprovozněno v létě 2022, bioplynová stanice v prosinci 2022 a čtyři zařízení na zušlechťování biometanu do roku 2024. Závod na výrobu biometanu Biomet má v současné době kapacitu 40 000 tun organického odpadu ročně.

Zařízení na zkapalňování má kapacitu pro 8 800 tun bioLNG ročně s potenciálem zvýšit výrobu na 26 400 tun.

Bioplyn a bioLNG významně přispívají k plnění politických cílů EU v oblasti snižování spotřeby primární energie a produkce emisí CO2. Itálie je druhým největším trhem s bioplynem v EU po Německu, kde se dosud vyrobily 2 miliardy metrů krychlových. Díky fixním výrobním nákladům bioplynu je bio-LNG z odpadu konkurenceschopnou a uhlíkově neutrální alternativou konvenčního LNG, zejména pro dopravní průmysl.

Italská vláda uznala význam výroby bio-LNG a zavedla robustní systém pobídek s dlouhodobým závazkem udržet trvalý rozvoj této technologie.

Společnost PATRIZIA Infrastructure získala podíl od italského podnikatele v plynárenství Waltera Lagoria a od společnosti AnkorGaz, vozidla generálního ředitele a zakladatele společnosti Biomet Antonia Baraniho, který zůstává 20procentním menšinovým akcionářem.

Poradci společnosti PATRIZIA Infrastructure byly společnosti EY, GOP a Willis Towers Watson, zatímco poradci společnosti AnkorGaz byly společnosti BNP Paribas a White & Case. Daňové aspekty transakce pro společnost AnkorGaz zajišťovala společnost Belluzzo International Partners.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 22. června 2022

Novinky v oboru
Bioplynová stanice za 15 milionů USD...
30.06.2022

Severský výrobce bioplynu Scandinavian Biogas získal finanční prostředky ve výši 154 milionů švédských korun (15 milionů USD) na

Investice 30 milionů eur do projektu...
30.06.2022

Společnost Gas Networks Ireland vybuduje v Cork první rozsáhlé zařízení na vtláčení obnovitelného plynu v Irsku.

Arbor Renewables plánuje postavit zařízení...
29.06.2022

Společnost Arbor Renewable Gas se sídlem v Houstonu, která vyrábí obnovitelný benzin a zelený vodík z dřevního odpadu a

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě