Úvod Články Klimatické benefity zemědělského bioplynu jsou větší, než se původně předpokládalo

Klimatické benefity zemědělského bioplynu jsou větší, než se původně předpokládalo

08.10.2020

Zpráva Aarhuské univerzity pro dánskou energetickou agenturu dospěla k závěru, že klimatický benefit bioplynu v zemědělském sektoru je větší, než se dříve předpokládalo.

Zpráva Aarhuské univerzity pro dánskou energetickou agenturu dospěla k závěru, že klimatický benefit bioplynu v zemědělském sektoru je větší, než se dříve předpokládalo.

Předchozí analýzy ukazují, že výroba bioplynu může poskytnout několik výhod pro životní prostředí a pro klima. Zpráva Aarhuské univerzity zkoumá klimatické a environmentální účinky zpracování různých druhů biomasy.

Zpráva obsahuje několik aktualizovaných výsledků a poskytuje popis a kvantifikaci všech příslušných vlivů výroby bioplynu na životní prostředí a klima, včetně výroby energie, emisí skleníkových plynů, emise dusíku, odpařování amoniaku, využití živin a nepříjemného zápachu z aplikace. Zpráva se zabývá účinky pěti druhů biomasy.

V závěru studie stojí, že anaerobní digesce má obecně přínos pro životní prostředí a klima a s dobou zdržení nad 45 dnů se výtěžek bioplynu zvyšuje již „jen nepatrně“. Účinek podle studie závisí zejména na množství vysoce metabolizovatelného organického materiálu ve složení biomasy.

Studie také zjistila, že emise metanu z kravského hnoje jsou vyšší, než se dříve předpokládalo, zatímco emise z prasečího hnoje jsou v souhrnu nižší. To znamená, že existuje potenciál pro větší snížení emisí methanu zejména zpracováním hnoje skotu a klimatické benefity bioplynu vyráběného v zemědělském sektoru jsou větší, než se dříve předpokládalo.

Zdroj: Bioenergy Insight

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
14.04.2021

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2020), které jsme zpracovali

Weltec Biopower postaví v Japonsku dvě...
13.04.2021

Weltec Biopower staví dvě zemědělské bioplynové stanice pro jednoho z největších japonských producentů mléka.

Gasrec získává pět čerpacích stanic bio-LNG
12.04.2021

Společnost Gasrec dokončila akvizici pěti čerpacích stanic bio-LNG a čtyř kryogenních přívěsů po stažení jiného dodavatele z

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě