Úvod Články Jim Beam investuje 400 milionů dolarů do obnovitelných zdrojů energie pro výrobu bourbonu

Jim Beam investuje 400 milionů dolarů do obnovitelných zdrojů energie pro výrobu bourbonu

16.09.2022

Společnost Beam Suntory 14. září oznámila, že se snaží vyrábět více bourbonu Jim Beam a zároveň snižovat emise skleníkových plynů.

Společnost, kterou vlastní japonská mateřská společnost Suntory, uvedla, že bude investovat 400 milionů dolarů do systémů obnovitelné energie a zároveň zvýší výrobu bourbonu ve svém největším lihovaru v Kentucky.

V lihovaru Booker Noe v Bostonu ve státě Kentucky se zvýší kapacita o 50 %, aby byla uspokojena rostoucí poptávka po bourbonu, uvedla společnost. O stejné procento plánuje snížit i emise skleníkových plynů z lihovaru.

Společnost dodala, že bude závod nacházející se asi 36 mil jižně od Louisville napájet obnovitelným zemním plynem, což je upravený bioplyn s vysokým obsahem metanu.

Firma rovněž uvedla, že uzavřela dohodu se společností 3 Rivers Energy Partners o výstavbě dalšího zařízení naproti přes ulici, které bude sloužit k překládání a přeměně odpadu. Při tomto procesu bude produkováno vysoce kvalitní a levné hnojivo, které bude podle organizace k dispozici i místním zemědělcům.

Očekává se, že projekt bude dokončen do roku 2024. Do té doby bude podle společnosti lihovar Booker Noe z 65 % poháněn obnovitelným zemním plynem a z 35  % fosilním zemním plynem.

Guvernér státu Kentucky Andy Beshear pro agenturu Associated Press uvedl, že projekt vytvoří ve státě další desítky pracovních míst a rozšíří výrobní zařízení a sklady.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 15. září 2022

Novinky v oboru
Průběžné hodnocení výroby elektřiny z...
31.10.2023

Energetický regulační úřad zveřejnil svou druhou Čtvrtletní zprávu o provozu ES v roce 2023, a tak Vám přinášíme aktuální

EPM zahajuje provoz první kolumbijské...
10.10.2023

Empresas Públicas de Medellín (EPM), státní organizace veřejných služeb pro průmysl a obchod v Kolumbii, zahájila provoz první

Společnost Waitrose je "prvním britským...
09.10.2023

Společnost Waitrose je prvním britským maloobchodním prodejcem, který na své farmě využívá k pohonu traktorů obnovitelný zemní

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě