Úvod Články Evropská komise a vedoucí představitelé průmyslu zahájili průmyslové partnerství pro biometan

Evropská komise a vedoucí představitelé průmyslu zahájili průmyslové partnerství pro biometan

06.10.2022

Evropská komise a vedoucí představitelé průmyslu, kteří se angažují v přechodu na zelenou energii, zahájili 28. září Průmyslové partnerství pro biometan (BIP).

Toto nové partnerství veřejného a soukromého sektoru bylo oznámeno v plánu REPowerEU a jeho cílem je podpořit dosažení cíle zvýšit do roku 2030 roční výrobu a využití biometanu na 35 miliard metrů krychlových. Tím se nákladově efektivním způsobem sníží závislost Evropy na zemním plynu z Ruska. Zároveň výrazně přispěje k integrovanému systému čisté nulové energie, diverzifikaci příjmů zemědělců a zajištění oběhového přístupu.

Průmyslové partnerství pro biometan je otevřeno všem zúčastněným stranám, které chtějí pracovat na dosažení jeho cíle. K průmyslovému partnerství pro biometan se mohou připojit všechny země EU, společnosti, průmyslová sdružení, akademické obce a organizace občanské společnosti.

Výkonný místopředseda Timmermans a komisař Simson se připojili k Harmenu Dekkerovi, generálnímu řediteli Evropské bioplynové asociace, a Olemu Hvelplundovi, generálnímu řediteli společnosti Nature Energy, aby symbolickým otevřením plynovodu z obnovitelných zdrojů během Týdne udržitelné energie EU v Bruselu oslavili zahájení Průmyslového partnerství pro biometan.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 5. října 2022

Novinky v oboru
INA oznámila, že postaví biometanovou...
10.01.2024

Chorvatská ropná a plynárenská společnost INA oznámila, že plánuje investovat 40 milionů eur do biometanové stanice využívající

Společnost E.ON otevře příští rok svou...
18.12.2023

Polská divize německé energetické skupiny E.ON, E.ON Polska, otevře svou první bioplynovou stanici v zemi v roce 2024.

Scania uvádí na trh „nejnovější...
13.12.2023

Scania uvedla na trh nejnovější generaci motorů na bioplyn, které podle společnosti nabízejí 5% úsporu paliva oproti svým

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě