Úvod Články Energetická společnost 4R Energy podepsala dohodu o zvýšení produkce biometanu v Etiopii

Energetická společnost 4R Energy podepsala dohodu o zvýšení produkce biometanu v Etiopii

15.08.2019

Trvale udržitelný energetický podnik Gaia podepsal dohodu se společností zabývající se odpadem a energií na podporu produkce biomethanu v Etiopii.

Trvale udržitelný energetický podnik Gaia podepsal dohodu se společností zabývající se odpadem a energií na podporu produkce biomethanu v Etiopii.

Podle zprávy společnosti ESI Africa podepsala společnost Gaia dohodu se společností 4R Energy o zvýšení výroby a bezpečnosti dodávek energie v Etiopii. Obě firmy budou spolupracovat s environmentální společností Lem-Ethiopia a Addis Abeba Water and Sewage Authority na vývoji ekologického obchodního konceptu. Tyto koncepty budou využívat moderní systém výroby biomethanu a budou použity v čistírnách odpadních vod Kaliti a Akaki.

Biomethan vyrobený v čistírnách odpadních vod bude používán v energetických podnicích a v domácnostech. Nahradí LPG, petrolej, uhlí a dřevní biomasu.

Alan Schilli, generální ředitel společnosti Gaia, uvedl: „S tímto průkopnickým projektem a silnými místními partnery očekává Gaia otevření zcela nového tržního sektoru v Etiopii. Cílem tohoto partnerství  je poskytnout sociální a ekonomické výhody místní komunitě a vytvořit dobrý základ pro ekologizaci ekonomiky.

„Existuje obrovská poptávka po cenově dostupných řešeních obnovitelných zdrojů energie, potřebné zejména v domácnostech na vaření. Projekty přeměny odpadu na energii by mohly být významnou odpovědí.

Zdroj: Bioenergy Insight

 

Novinky v oboru
Seminář v Havlíčkově Brodě se blíží
10.01.2020

Srdečně Vás zveme na seminář s názvem: "Zpracování substrátů s vysokou sušinou, likvidace a prevence krust v provozu bioplynových

V Lovosicích proběhl seminář...
09.01.2020

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 proběhl v Hotelu Lev v Lovosicích seminář pro provozovatele bioplynových stanic s názvem

Britské bioplynové stanice očekávají po...
07.01.2020

Společnost Severn Trent Green Power, která se zabývá obnovitelnými zdroji, očekává, že v lednu bude na její stanice dodáno kolem

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě