Úvod Články Energetická společnost 4R Energy podepsala dohodu o zvýšení produkce biometanu v Etiopii

Energetická společnost 4R Energy podepsala dohodu o zvýšení produkce biometanu v Etiopii

15.08.2019

Trvale udržitelný energetický podnik Gaia podepsal dohodu se společností zabývající se odpadem a energií na podporu produkce biomethanu v Etiopii.

Trvale udržitelný energetický podnik Gaia podepsal dohodu se společností zabývající se odpadem a energií na podporu produkce biomethanu v Etiopii.

Podle zprávy společnosti ESI Africa podepsala společnost Gaia dohodu se společností 4R Energy o zvýšení výroby a bezpečnosti dodávek energie v Etiopii. Obě firmy budou spolupracovat s environmentální společností Lem-Ethiopia a Addis Abeba Water and Sewage Authority na vývoji ekologického obchodního konceptu. Tyto koncepty budou využívat moderní systém výroby biomethanu a budou použity v čistírnách odpadních vod Kaliti a Akaki.

Biomethan vyrobený v čistírnách odpadních vod bude používán v energetických podnicích a v domácnostech. Nahradí LPG, petrolej, uhlí a dřevní biomasu.

Alan Schilli, generální ředitel společnosti Gaia, uvedl: „S tímto průkopnickým projektem a silnými místními partnery očekává Gaia otevření zcela nového tržního sektoru v Etiopii. Cílem tohoto partnerství  je poskytnout sociální a ekonomické výhody místní komunitě a vytvořit dobrý základ pro ekologizaci ekonomiky.

„Existuje obrovská poptávka po cenově dostupných řešeních obnovitelných zdrojů energie, potřebné zejména v domácnostech na vaření. Projekty přeměny odpadu na energii by mohly být významnou odpovědí.

Zdroj: Bioenergy Insight

 

Novinky v oboru
Třeboňská konference se blíží
11.09.2019

Jako každý rok se na Vás budeme těšit ve dnech 3. a 4. října 2019 na 19. ročníku konference České bioplynové asociace „Výstavba a

Bioplynová stanice Hořiněves: Úspora více...
10.09.2019

Zemědělská bioplynová stanice Hořiněves s instalovanou kapacitou 1 200 kW el , která zpracovává kukuřičnou siláž a hnůj,

První stanice na zpracování komunálního...
05.09.2019

Ve Velké Británii spouští svou první stanici, která bude zpracovávat komunální odpad technologií gasifikace. Stanice bude z odpadu

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě