Úvod Články CNG Fuels otevírá první čerpací stanici s biometanem ve Skotsku

CNG Fuels otevírá první čerpací stanici s biometanem ve Skotsku

18.12.2021

CNG Fuels otevřela první veřejně přístupnou čerpací stanici s biometanem ve Skotsku v reakci na rostoucí poptávku od velkých britských značek.

Nová stanice, která se nachází v blízkosti nejrušnější dopravní trasy ve Skotsku mezi Edinburghem a Glasgow, pomůže významným značkám, jako jsou Hermes, Warburtons a Waitrose, dekarbonizovat emise z přepravy a ušetřit peníze.

Inverness a Aberdeen jsou nyní poprvé v dosahu nízkouhlíkové sítě tankování CNG Fuels. Na místě může denně natankovat až 450 kamionů obnovitelný, udržitelný biometanem vyrobený z potravinového odpadu. Palivo ve srovnání s naftou sníží emise uhlíku o 90 % a sníží náklady na provoz vozidla během jeho životnosti o 30–40 %.

Poptávka po obnovitelném biometanu se za posledních pět let zvýšila o 1 000 %, protože velké značky naléhavě usilují o snížení emisí. Společnost CNG Fuels uvedla, že tento trend bude pokračovat, přičemž se předpokládá, že poptávka se v příštích pěti letech pětinásobně zvýší, protože vláda Spojeného království od roku 2040 zakázala prodej nových naftových těžkých nákladních vozidel.

Stanice Bellshill je nejnovější ze sítě čerpacích stanic CNG Fuels ve Spojeném království, díky níž se většina Spojeného království již nachází v okruhu 300 mil od místa doplňování paliva. V provozu je již sedm stanic a do roku 2023 se plánuje otevření až 14 dalších.

Nová stanice se také nachází v blízkosti dvou prodejců nákladních vozidel, Scania a IVECO, které patří mezi přední výrobce těžkých nákladních vozidel na biometan.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 17. prosince 2021

Novinky v oboru
Průběžné hodnocení výroby elektřiny z...
31.10.2023

Energetický regulační úřad zveřejnil svou druhou Čtvrtletní zprávu o provozu ES v roce 2023, a tak Vám přinášíme aktuální

EPM zahajuje provoz první kolumbijské...
10.10.2023

Empresas Públicas de Medellín (EPM), státní organizace veřejných služeb pro průmysl a obchod v Kolumbii, zahájila provoz první

Společnost Waitrose je "prvním britským...
09.10.2023

Společnost Waitrose je prvním britským maloobchodním prodejcem, který na své farmě využívá k pohonu traktorů obnovitelný zemní

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě