Úvod Články Clean Energy Fuels získalo mnoho nových kontraktů na RNG

Clean Energy Fuels získalo mnoho nových kontraktů na RNG

16.12.2021

Společnost Clean Energy Fuels Corp (Clean Energy) oznámila uzavření dalších smluv na palivo a infrastrukturu, které uspokojí rostoucí poptávku po RNG.

Program Adopt-a-Port společností Clean Energy a Chevron v přístavech Los Angeles a Long Beach nadále nabírá na síle, přičemž stále více vozových parků přechází na RNG. Chevron se zavázal poskytnout 28 milionů USD (24,6 milionu EUR) přepravním společnostem obsluhujícím přístavní region a také vlastníkům-provozovatelům na nákup nových těžkých nákladních vozidel RNG.

Dosud bylo prostřednictvím této iniciativy nasmlouváno více než 200 nákladních vozidel a více než 400 dalších se připravuje, což pomůže vyčistit vzduch v přístavech a jejich okolí a snížit emise skleníkových plynů.

Pacific Green Trucking pokračuje v rozšiřování svého „čistého“ vozového parku v přístavním regionu a podepisuje dohodu o dodávkách paliva se společností Clean Energy na přibližně 3 785 m3 RNG pro pohon 61 nákladních vozidel.

Dalších 46 nákladních vozidel na RNG v rámci tohoto schématu nasazují také NGL Logistics, TDS Logistics, Mortimer & Wallace, Pacific 9, Cota Capital American Pacific Forwarders, Arete Logistics, Paul Suh, Sang's Express, Pacifica Trucks, Pacific Expressway, Yanxiu Li, IML Transport, Supra National Express a Atlas Marine.

Republic Services a Clean Energy se dohodly na rozšíření projektu o Huntington Beach v Kalifornii. V rámci první dojde k rozšíření stávající stanice RNG a také přidání nových funkcí „fast-fill“. Druhá fáze zahrnuje vybudování nové stanice na přilehlé adrese pro tankování dalších 30 nákladních vozidel RNG.

Společnost Clean Energy oznámila 16. prosince uzavření přibližně 15 dalších smluv pro všechny typy vozidel, od nákladních vozů na svoz odpadu až po tranzitní autobusy a autobusy kyvadlové dopravy, což zdůrazňuje obrovskou poptávku po RNG v sektoru dopravy v USA.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 16. prosince 2021

Novinky v oboru
Průběžné hodnocení výroby elektřiny z...
03.01.2023

Energetický regulační úřad zveřejnil svou třetí Čtvrtletní zprávu o provozu ES v roce 2022, a tak Vám přinášíme

Skotská společnost staví továrnu na...
21.12.2022

Společnost NorFrame, která se specializuje na dřevostavby a sídlí ve skotském Aberdeenshire, navrhuje a staví továrnu, která bude díky

SUEZ a Waga Energy uvádějí do provozu pátou...
21.12.2022

Společnosti SUEZ a Waga Energy uvedly do provozu novou jednotku na výrobu obnovitelného zemního plynu (RNG) na skládce Madaillan v

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě