Úvod Články Brazilská Národní banka pro hospodářský a sociální rozvoj investuje 8,5 milionu eur do nové bioplynové stanice

Brazilská Národní banka pro hospodářský a sociální rozvoj investuje 8,5 milionu eur do nové bioplynové stanice

17.10.2022

Brazilská Národní banka pro hospodářský a sociální rozvoj (BNDES) oznámila, že bude financovat realizaci bioplynové stanice CRI GEO na výrobu biometanu a elektřiny z biologicky rozložitelného odpadu.

Zařízení se staví v obci Elias Fausto ve státě São Paulo a jeho provoz by měl být zahájen v březnu 2024.

Investice BNDES bude činit 44 milionů rupií (8,5 milionu eur), což je přibližně 80 % z celkové výše investice 56,2 milionu rupií (10,8 milionu eur). Prostředky budou převedeny z Národního fondu pro změnu klimatu (FNMC) v rámci programu Fondu pro změnu klimatu a doplněny vlastním financováním BNDES.

Stanice bude sestávat ze dvou fermentorů, plynojemu a motorgenerátorů s instalovaným výkonem 2,15 MW pro výrobu elektřiny – s možností vyrábět 4,5 milionu m³ biometanu (vyčištěného bioplynu) ročně. K tomu je třeba připočíst produkci více než devíti tisíc tun biohnojiv ročně.

Projekt bude využívat biologicky rozložitelný odpad z velkých průmyslových podniků, které se nacházejí v blízkosti stanice. Kromě zajištění řádné likvidace tohoto materiálu tak projekt umožní rovněž zachycování metanu (skleníkového plynu, který je v atmosféře 34krát škodlivější než CO2), který by se uvolňoval při rozkladu organického odpadu.

Část vyrobené elektřiny bude spotřebovávat samotná společnost CRI GEO Biogas a přebytek bude dodáván do distribuční sítě místního energetického koncesionáře.

Vyrobený biometan bude moci nahradit naftu spotřebovávanou ve vozovém parku CRI GEO Biogas a kromě toho bude prodáván průmyslovým odvětvím, která v současnosti spotřebovávají fosilní paliva, jako je zemní plyn, LPG a nafta. Biohnojivo, 100% organický vedlejší produkt vznikající při výrobě, bude využíváno jako hnojivo v zemědělských oblastech regionu.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 17. října 2022

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
08.04.2024

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2023), které jsme zpracovali

BIOGEST podepisuje dopis o záměru pro svůj...
03.04.2024

Společnost BIOGEST America Inc podepsala dopis o záměru (LOI) na společný vývoj a financování projektu výroby obnovitelného

Elektrárna Edenderry bude připojena k irské...
03.04.2024

Společnost Gas Networks Ireland oznámila, že připojí komplex obnovitelných zdrojů energie Edenderry společnosti Bord na Móna

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě