Úvod Články Biometan vyrobený z odpadních vod se poprvé v Austrálii vtláčí do sítě

Biometan vyrobený z odpadních vod se poprvé v Austrálii vtláčí do sítě

16.06.2023

V Novém Jižním Walesu byl v rámci prvního australského projektu svého druhu do plynové sítě vtlačen biometan.

Projekt Malabar Biomethane Demonstration Project, spolufinancovaný významnou společností Jemena, která se zabývá energetickou infrastrukturou, a Australskou agenturou pro obnovitelné zdroje energie (ARENA), vytváří biometan úpravou bioplynu vyrobeného z organického odpadu.

Projekt probíhá ve spolupráci se společností Sydney Water a je umístěn v závodě Malabar Wastewater Resource Recovery Plant.

V další fázi projektu, která se očekává do konce června, zařízení zvýší výrobu biometanu na počáteční kapacitu 95 TJ obnovitelného plynu ročně.

Generální ředitel společnosti Sydney Water Roch Cheroux uvedl, že pilotní projekt je příkladem toho, jak Sydney Water reaguje na měnící se potřeby svých komunit v současnosti i v budoucnosti.

Výzkum společnosti Jemena zjistil, že jen v Novém Jižním Walesu existuje dostatek potenciálních zdrojů biometanu – čistírny odpadních vod, skládky a potravinářský, zemědělský a rostlinný odpad – na výrobu přibližně 30 PJ biometanu ročně. To je přibližně tolik plynu, aby pokryl potřeby všech současných zákazníků společnosti Jemena z řad domácností v Novém Jižním Walesu.

 

Zdroj: BioEnergy Insight, 15. června 2023

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
08.04.2024

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2023), které jsme zpracovali

BIOGEST podepisuje dopis o záměru pro svůj...
03.04.2024

Společnost BIOGEST America Inc podepsala dopis o záměru (LOI) na společný vývoj a financování projektu výroby obnovitelného

Elektrárna Edenderry bude připojena k irské...
03.04.2024

Společnost Gas Networks Ireland oznámila, že připojí komplex obnovitelných zdrojů energie Edenderry společnosti Bord na Móna

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě