Úvod Články Bělorusko: otevření první bioplynové stanice s podporou EBRD

Bělorusko: otevření první bioplynové stanice s podporou EBRD

15.11.2017

Bělorusko: Zařízení je první v rámci dohody o spolupráci mezi běloruskou vládou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD).

Bělorusko: Zařízení je první v rámci dohody o spolupráci mezi běloruskou vládou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD).

 První bioplynová stanice postavená na základě dohody mezi Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj a běloruskou vládou zahájila svoji činnost. EBRD uvádí ve svém prohlášení ze dne 1. prosince, že závod se nachází v městě Baranovichi, na západě země.

Podle výkazu EBRD poskytla na výstavbu stanice úvěr ve výši celkem 2,9 milionu EUR, přičemž stanice zároveň získala půjčku 2,2 milionu EUR od švédské agentury pro mezinárodní rozvojovou spolupráci.

 Závod bude ročně generovat 4 380 MWh elektrické energie a podobné množství tepla zpracováním bioplynu vyrobeného z odpadních kalů.

Stanice je vlastněna a provozována společností Baranovichi Water and Wastewater Company.

Běloruský prezident EBRD Alexander Pivovarsky řekl: "Projekt Baranovichi se stal praktickým nástrojem při praktickém zavádění komunálních investic v souladu s našimi vysokými environmentálními a sociálními standardy a připravuje půdu pro další obecní závazky v Bělorusku."

EBRD, SIDA a Partnerství pro životní prostředí Severní dimenze poskytly třem obcím: Baranovichi, Vitebsk a Slonim celkem 27,2 milionu EUR na zlepšení environmentální infrastruktury a služeb v oblasti odpadních vod.

Zdroj: ENDS Waste & Bioenergy

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
22.03.2018

Energetický regulační úřad již zveřejnil svou Čtvrtletní zprávu o provozu ES ČR za IV. čtvrtletí, a tak Vám přinášíme

V Číně byla podepsána dohoda o výstavbě...
22.02.2018

Nový společný podnik byl dohodnut na výstavbu "vysoce pokročilé" bioplynové stanice v Huai'an v Číně.

Čína: německá firma staví pátou...
15.02.2018

Společnost EnviTec Biogas uvedla, že začala pracovat na svém pátém projektu bioplynu v Číně pro společnost Shanxi Shenmu New Energy.

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě