Úvod Články Japonská společnost Osaka spouští v Thajsku pilotní biomethanový projekt

Japonská společnost Osaka spouští v Thajsku pilotní biomethanový projekt

08.11.2017

Japonská společnost Osaka Gas Company spustila v Thajsku pilotní projekt výroby biomethanu pro využití v dopravě, aby zjistila proveditelnost výroby a úpravy bioplynu vzniklého ze zemědělských odpadů a jeho vyčištění do podoby vysoce čistého metanu. 

Japonská společnost Osaka Gas Company spustila v Thajsku pilotní projekt výroby biomethanu pro využití v dopravě, aby zjistila proveditelnost výroby a úpravy bioplynu vzniklého ze zemědělských odpadů a jeho vyčištění do podoby vysoce čistého metanu.

Konečným cílem pilotu je realizace úplné komerční operace.

Projekt byl zahájen ve spolupráci s thajskou společností Agricultural of Basin (ABC), kde v továrně na výrobu palmového oleje bude společnost ABC zpracovávat organické látky obsažené v odpadních vodách z výroby za účelem výroby bioplynu, který bude následně upgradován zařízením společnosti Osaka na biomethan.

ABC pak použije získaný biomethan jako palivo ve svých vlastních vozidlech poháněných plynem.

Společnost Osaka bude zařízení s kapacitou 250 m3/h biomethanu provozovat po dobu jednoho roku.

Důraz bude kladen na ověření dlouhodobě stabilní operace a metod pro minimalizaci nákladů na výrobu biomethanu. Rovněž bude posuzována efektivita biomethanu jako paliva pro vozidla.

Společnost Osaka Gas vyvíjí od roku 2012 technologie pro čištění bioplynu pro možnosti efektivního využívání nevyužitého bioplynu, podpory uchování energie a ochrany životního prostředí.

Společnost Osaka tvrdí, že je schopna vyrábět vysoce čistý biomethan (přes 99%) s nejvyšší účinností na světě, což je dosaženo díky patentovanému hybridnímu systému čištění bioplynu Osaka Gas, který kombinuje separační membránu CO2 s adsorpcí PSA (Pressure Swing Adsorbtion) - technologií, která selektivně adsorbuje a odstraňuje CO2.

Thajsko bylo vybráno jako místo pro uskutečnění pilotního projektu díky významnému podílu zemědělského průmyslu v zemi, což znamená, že má velké množství zdrojů biomasy. V Thajsku jsou stále více rozšířena vozidla poháněná zemním plynem.

Zdroj: Bioenergy Insight

Novinky v oboru
Skotsko: Bioplyn z odpadů z výroby whisky...
11.12.2017

Britský dodavatel bioplynových stanic (BPS) Clearfleau začal stavět nové bioplynové stanice pro destilérii ve Skotsku.

All-Gas vstupuje do nové fáze projektu...
05.12.2017

Projekt All-Gas, spolufinancovaný Evropskou komisí v rámci Sedmého rámcového programu, si klade za cíl demonstrovat velkokapacitní

Ústřice a technologie anaerobní digesce...
01.12.2017

Anaerobní digesce hraje klíčovou roli v přelomovém environmentálním projektu, který umožnil návrat ústřic jedlých do ústí

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 257 325 117
+420 777 208 020
info@novaenergo.cz

zobrazit na mapě